Top prodejce Neckermann Top prodejce Fisher Certifikát Limes travel Dimplom Limes travel

Malta

Detail státu

Malta Malta - transparent

Nabízíme 31 ubytovacích kapacit za cenu 10 490 Kč - 82 010 Kč.

Ostrov Malta sice svojí velikostí nijak nevyniká, ale naleznete zde vše, co potřebujete ke strávení nádherné dovolené u moře. Maltu omývají vody Středozemního moře a leží cca 100 km jižně od Sicílie a cca 300 km východně od Tuniska. 

Láká Vás dovolená s pestrými možnostmi zábavy, na které se nebudete jen nudit a slunit se na pláži? Vyrazte na dovolenou na Maltu! Na tomto ostrově s téměř půl milionem obyvatel na Vás čeká jeho bohatá historie, mnoho památek, jako je podzemní labyrint Hypogeum, katedrála sv. Jana, megalitické chrámy, malebná městečka i hlavní město Valletta se slavným přístavem.

Pohodová dovolená se spoustou zábavy

Dopřejte si teplé sluníčko a klidné prostředí izolovaného ostrova! Vyjet si sem můžete jak s rodinou, se kterou si užijete spoustu zábavy u vody, mladým párům Malta nabízí rušný noční život, líbit se tu bude určitě i starším lidem, prahnoucím po klidné části ostrova i skupinkám dobrodruhů, objevujícím nové kultury a zážitky.

Pobřeží a pláže

Dovolená na Maltě je určena lidem, kteří se chtějí bavit a poznávat. Pobřeží je hodně skalnaté, díky čemuž během Vašeho cestování po Maltě naleznete turisty nedotčené pláže s naprostým soukromím. Písečné pláže hodné návštěvy se rozprostírají na severu ostrova, avšak jich nečekejte dlouhé kilometry.

Mezi nejoblíbenější pláže patří Mellieha Bay, jako stvořená pro děti, Golden Bay nebo Armier Bay, ležící stranou turistických středisek, s nezapomenutelným výhledem na sousední ostrovy Gozo a Comino.

Voda je průzračně čistá a nabízí barevný podmořský svět, který si oblíbily desetitisíce milovníků šnorchlování a potápění. Největším lákadlem Malty jsou podmořské jeskyně, zaručující velmi netradiční zážitek z dovolené.

Život na Maltě

Na Maltě určitě vyzkoušejte jeden z vodních sportů, jako je windsurfing, jachting nebo potápění, zažijete i romantickou jízdu na koni po pláži nebo si můžete zaběhnout maraton, který se na Maltě pořádá rovnou dvakrát do roka.

Oblíbené je zde i nakupování na tržnicích. Nejproslulejší trh se nachází v rybářské vesničce jménem Marsaxlokk. Zajímavý je i nedělní rybí trh, známý po celé Maltě. Na trzích si nakoupíte kvalitní místní potraviny, oblečení, starožitnosti i suvenýry. Mezi typické suvenýry z Malty patří barevné sádrové odlitky rybářských člunů, mosazné klepadlo na dveře nebo maltézský kříž. Z pochutin turisté nejvíce vybírají med, nakládané kapary a výtečné víno.

Nočního života si na Maltě užijete nejvíce během turistické sezóny, což je od poloviny července do poloviny září. Zavítat můžete do mnoha klubů, barů i hezkých restaurací, tanec Vám nabídnou rušné noční podniky a diskotéky. Mnoho turistů i místních si oblíbilo večerní posezení ve vinárnách, ve kterých můžete ochutnat kvalitní vína místní výroby. Kromě toho se na ostrově pořádá mnoho hudebních festivalů.

Počasí

Počasí na Maltě je typicky středomořské a mimořádně hezké s téměř nulovými srážkami v letním období. Horko a sucho Vám zpříjemní neustálý vánek, který Vás bude ochlazovat od 30°C a dusna. Na dovolenou na Maltu se vydejte v hlavní sezóně od července do září. Budete se však muset smířit s větším množstvím turistů. Své kouzlo má ostrov i na jaře, kdy se vše zelená a květiny hýří pestrými barvami.

Ubytování

Jako každý stát, i Malta turistům nabízí mnoho forem ubytování pro každou peněženku. Mezi levnější varianty patří hotely s menším počtem hvězdiček a penziony, ve kterých však máte k dispozici všechny služby, které během dovolené potřebujete.

V hotelích se 4* nebo s 5* můžete očekávat komfort jako na každé Vaší dovolené, navíc s krásným výhledem na ostrov či moře. Další možnost ubytování je v hostitelské rodině, kterou doporučujeme studentům, kteří přijedou na Maltu za angličtinou.

Dobré vědět:

  • Úřední jazyk: maltština, angličtina
  • Měna:  Euro
  • Vízum: bez víza
  • Hlavní město: Valletta
  • Nejoblíbenější destinace: Bugibba, Qawra, Mellieha, Sliema, ostrov Gozo
Výsledky hledání
Náš tip
San Pawl

San Pawl

Malta

19 termínů / 1 Last minute / 18 First minute

Strava: SN, PL, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Sunflower

Sunflower

Malta » Qawra

156 termínů / 0 Last minute / 58 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
XXL víkend na Maltě

XXL víkend na Maltě

Malta

5 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Santana

Santana

Malta » Qawra

240 termínů / 0 Last minute / 116 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Paradise Bay

Paradise Bay

Malta » Mellieha

233 termínů / 6 Last minute / 99 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Windsor

Windsor

Malta » Sliema

58 termínů / 0 Last minute / 58 First minute

Strava: BS, SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Malta + ostrov Gozo – perla uprostřed Středozemního moře s průvodcem

Malta + ostrov Gozo – perla uprostřed St…

Malta

6 termínů / 6 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Qawra Palace

Qawra Palace

Malta » Qawra

277 termínů / 3 Last minute / 96 First minute

Strava: SN, PL, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Plaza

Plaza

Malta » Sliema

107 termínů / 0 Last minute / 87 First minute

Strava: BS, SN, PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Ramla Bay Resort

Ramla Bay Resort

Malta » Mellieha

162 termínů / 0 Last minute / 87 First minute

Strava: SN, PL, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM


další nabídky >

Destinace: